BIMCRONE

658

Bu yazımızda size  Ankara’lı bir yazılım şirketinin geliştirdiği gerçek zamanlı bir proje yönetim çözümü, BIM yazılımı sunan bir üründen bahsetmek istiyoruz.

BIMCRONE bir inşaatın tüm süreçlerini gerçek zamanlı izlenebilir, raporlanabilir, gerçek zamanlı veri ile yönetilebilir hale getiren bir bulut yazılım çözümü.  Bir inşaatın tüm birimlerinin kullanabileceği, projeyi yönetmek için kullanabileceği bir araç.  

BIMCRONE planlama aşamasında oluşturulan 3D mimari plan, iş planı, maliyet-metraj verilerini ilişkilendirir, bu ilişkiyi koruyarak proje süresince üretilen tüm veriyi yapı elemanları üzerine ilişkili olarak saklar. Binanın dijital ikizinin, proje süresince ve sonrasında güncel kalmasını sağlar. BIM 2-3 seviyelerinde dijitalleşme ve iş birliği imkanı sunar.

Örneğin tasarım aşamasında proje üzerindeki revizyonları yapı elemanı bazlı tüm değişiklikleri hem görsel renklendirme hem karşılaştırmalı liste olarak gösterebilir. Yapım aşamasında ise şantiyeden yapı elemanlarının durumu değiştirilerek, notlar, fotoğraf vb dosyalar eklenerek  bilginin anlık olarak ilgili tüm paydaşların erişimine ulaşmasını sağlar. Hem mobil hem desktop versiyonları ile hem sahadan veriyi hızlı şekilde alınmasını, hem detaylı görüntülenmesini sağlar.

Detaylı raporlama modülü ile günlük, haftalık, aylık ilerleme raporları alabileceğiniz gibi süreçteki aksamaların kolaylıkla tespit edilmesini, gecikme raporları ve gelecek projeksiyonunun alınabilmesine imkan sağlar.  Hakediş, ilerleme, gecikme gibi raporlarının hazırlanabilmesi için tüm verileri gerçek zamanlı olarak sunar.

Ayrıca geçici ve kesin kabul süreçlerinin yönetilmesini sağlar. Tesis yönetimi için planlı, dönemsel işlerin takibine imkan verdiği gibi ayrıca bakım ve garanti süreleri, belgelerini merkezi bir platformda takip etmeye imkan verir.

BIMCRONE işveren, yüklenici, tasarım, denetim, yönetim ve şantiye ekipleri için farklı faydalar sağlar.  Kardan % 20 artış, verimlilik ise %35 artış sağlamak mümkün. Sektördeki karlılık oranlarının %7 civarında olduğunu düşünürsek, bütçesi 1 Milyar $ bir projede, 14 Milyon kar elde etmek mümkün.  Düşen karlılık oranlarını düşününce dijitalleşme sektörün geleceğinde önemli olacak. BIMCRONE dijitalleşme çözümü olarak sektöre hizmet etmeye hazır.

BIMCRONE ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz :

E-posta : info@bimcrone.com
Web sayfası
Youtube kanalı