Revit Eklentisi: Level Displacer

Revit'te pratik bir şekilde patlamış perspektif oluşturma

1188

Proje sunumları yapılırken, patlamış perspektif imajları açıklayıcı ve etkileyici olmaktadır. Oldukça etkili olan bu patlamış perspektif çalışmalarını hazırlamak ise çok kolay olmamaktadır. Autocad, Photoshop vb. çeşitli araçlarda yapılabilen bu işlem Revit aracında ise oldukça pratik olmaktadır. Revit aracında, nesne seçili iken aktif olan Displace Elements komutu ile patlamış perspektif görünümleri elde edilmektedir.

Patlamış perspektif görünümünü elde etmek için, her elamanın seçilip, ilgili yere hareket ettirilmesi gerekmektedir. Her bir eleman için bu işlemin tekrarlanması düşünüldüğünde, bir o kadar da kolay bir işlem olmadığı görülmektedir.

Daha pratik bir şekilde patlamış perspektif oluşturmak için ise, “Level Displacer” adlı eklentiye göz atabilirsiniz.

Eklenti ile kat bazında patlamış perspektif elde etmek mümkündür. X, Y ve Z düzlemlerinde mesafeler girerek patlamış perspektifler oluşturulmaktadır. Daha sonra gereken düzenleme işlemlerinde ise, Revit in kendi displacement komutları ile işlem yapılmaktadır.

Kurulum dosyası çalıştırıldığında, eklenti otomatik olarak yüklenerek, Add-Ins sekmesinde yer alacaktır.

Ücretsiz olarak sunulun eklenti, Autodesk® Revit® 2017-2019 sürümlerini desteklemektedir.

Autodesk App Store dan indirebilirsiniz.

Eklentiyi, yayıncının kendi kanalından da indirmek mümkündür. Güncel sürümler ve kaynak kodları bu sayfada yer almaktadır.