bimfili ‘Bim1sohbet’ Etkinlikleri ‘Mimarlıkta Otomasyon ve Optimizasyon”

530
Tarih05 Eylül 2019, Perşembe
Saat20.00
YerCanlı Yayın (bimfili Youtube)

Yapı Bilgi Modellemesi alanında değer ve farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinliklerle bir araya gelen akademi ve profesyonel iş dünyasından katılımcıların oluşturduğu bimfili grubunun Bim1sohbet etkinlikleri devam ediyor.

Yapı sektörünün farklı paydaşlarının davet edildiği, anlatıcıların bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarının yanı sıra, online sohbet formatı ile, katılımcıların sorularına, merak ettiklerine,-edebileceklerine yanıt olması hedefleniyor.

Bimfili Sohbet etkinliklerinin bu haftaki konusu, OPTIO Stüdyo’nun anlatımıyla: “Mimarlıkta Otomasyon ve Optimizasyon”

Proje üretimi süresince yaşanan zaman kayıplarını nasıl azaltabiliriz?

Tekrar eden sıkıcı işleri bilgisayara nasıl yaptırabiliriz?

Alternatifler arasından tasarım kriterlerine en uygun olanı bilgisayara nasıl seçtirebiliriz?

Optimizasyon ve Otomasyon

Parametrik modellerin sayısız farklı olasılığı içerdiği göz önünde bulundurulduğunda, bu ihtimaller arasından en doğru olanı seçebilmenin de en az parametrik modelleme kadar önemli olduğu görülebilir. Optimizasyon algoritmaları ile tüm bu ihtimaller arasından belirlenen kriterleri en iyi şekilde karşılayan modeller doğru bir şekilde ayıklanarak seçilebilmektedir. Ayrıca otomasyon çözümleri kullanılarak çizim veya modelleme işlerine harcanacak süre kısaltılabilmektedir. Bir tasarımcının aynı işlemi defalarca tekrar ederek uzun sürede bitirebileceği bir iş otomasyon algoritmaları ile çok daha kısa bir süre içinde tamamlanabilmektedir.

05 Eylül 2019, Perşembe, Saat: 20:00 de, “Mimarlıkta Otomasyon ve Optimizasyon”konulu CANLI YAYIN formatında gerçekleştirecek olan söyleşiye,  ‘Gelin, beraber tartışalım!’ diyen bimfili grubu, BIM kavramına ilgi duyan, merak eden, soruları olan, aktarmak istedikleri bulunan herkesi davet ediyor.