BIMWORLD MUNICH 2019

620

BIM World Munich tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan BIM Konferansı, 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Münih’te bulunan ICM Uluslararası Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Uluslararası düzeyde katılımın olduğu konferansa aralarında mimari, tasarım ve mühendislik firmaları, yazılım geliştirme şirketleri ve yatırımcıların da olduğu birçok farklı alandan ilgililer iştirak ediyor.

Konferansın bu yılki ana temaları:

BIM Capturing: Yüksek kalitede veri elde etme BIM sürecinin en önemli parçalarından birisi olup, BIM süreçleri içindeki tüm diğer kararlar toplanan bu verilere dayanmaktadır. Bu nedenle, veri elde etme sürecinin verimli ve büyük ölçüde otomatik olması gerekir. BIM World katılımcıları, veri yakalama yöntemleri ile ilgili en yeni teknolojiler hakkında bilgi edinecekler.

BIM Collaboration: BIM, planlama ve uygulama süreçleri boyunca devam eden bir dijital işbirliğidir. BIM sürecinin katılımcıları, bütünleştirici modellere dayalı olarak birlikte çalışırlar. Sektörün önde gelen yazılım üreticileri BIM World Münih’te kendi BIM çözümlerini gösterecekler.

BIM Visualization: Sektöre her geçen gün yeni çözümler giriyor ve görselleştirme için çeşitli teknolojilerin geliştirilmesi hızla ilerliyor. Örneğin, sanal gerçeklik gözlükleri akıllı telefonlarla birleştiğinde, tabletler günlük hayatımızın giderek daha fazla bir parçası haline geliyor. Ayrıca, inşaat sektörü, cihazlar ve makinelerle bağlantılı olarak her türlü uygulama senaryosunda profesyonel artırılmış gerçeklik teknolojilerini test etmektedir. BIM World Münih katılımcıları, inşaatın geleceği konusunda tam anlamıyla fikir sahibi olacaklar.

BIM Best Practise: En İyi Uygulama örnekleri, BIM World konferans programının en önemli öğelerinden birini oluşturmaktadır. BIM projelerinin ulusal ve uluslararası düzeydeki en iyi uygulamaları aracılığıyla, ziyaretçilerin BIM’in nasıl gerçekleştirilebileceği, hedefe yönelik ve uygulamada nasıl etkili olduğu konusunda kesin bir yönlendirme sağlanacaktır. Konunun uzmanlarıyla doğrudan iletişim kurarak BIM World Münih’te deneyim alışverişi de mümkün olacaktır.

Kaynak: https://www.bim-world.de/