İTU BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) Süreçleri Eğitim Programı

560

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen ve firmalarda BIM Uzmanı olarak görev almak isteyen kişilere gerekli teorik ve pratik bilginin verilerek BIM süreçlerinin yönetiminde yer alacak yetkin kişilerin yetiştirilmesini amaçlayan Sertifika programı toplam 3 modülden oluşuyor.

İlk modül olan BIM Süreçleri Eğitim Programı, 18 Ocak – 25 Ocak – 1 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek.

Programın Amacı:

Dünyada ve ülkemizde hızla gelişmekte olan Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) hakkında temel bilgilerin verilmesi, BIM süreçlerinin uygulamalar üzerinden incelenmesi ve BIM uygulamasına giriş yapılarak katılımcıların BIM hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları hedeflenmektedir.
Bu program, toplam üç modülden oluşan BIM Uzmanı Sertifikası Eğitimi’nin ilk programıdır. Bu programı başarı ile tamamlayan kişiler bir sonraki modül olan BIM Uygulama Eğitimi programına katılmaya hak kazanacaklardır.

Kimler Katılabilir:

BIM süreçleri hakkında bilgi edinmek ve kariyerini geliştirmek isteyen mühendislik veya mimarlık programlarında eğitim görmekte olan öğrenciler ile bu programlardan ön lisans veya lisans derecesi almış kişiler bu programa katılabilir.
Katılımcıların uygulama örneklerini yapabilmeleri için eğitime kendi bilgisayarları ile katılmaları gerekmektedir

Program İçeriği:

BIM Nedir?

Kullanılan Standartlar ve Terimler

BIM Kullanımları ve Kullanılan Programlar

Dünyada BIM Kullanımı

BIM Kapsamı

BIM ve Maliyet

LOD (Level of Development)

BIM Uygulama Örnekleri

BIM’e Geçiş Süreci

Yapı 4.0 ve Gelecekte BIM

Katılımcılar Tarafından Gerçekleştirilecek BIM Uygulaması (Revit ve Navisworks kullanılarak statik modelleme, 4D simülasyon ve çakışma analizi)

Eğitim ücreti: 2700 TL + KDV (%8)

Detaylı  bilgiler için İstanbul Teknik Üniversitesi’nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.