İTU BIM Programları

294

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen ve firmalarda BIM Uzmanı olarak görev almak isteyen kişilere gerekli teorik ve pratik bilginin verilerek BIM süreçlerinin yönetiminde yer alacak yetkin kişilerin yetiştirilmesini amaçlayan Sertifika programı toplam 3 modülden oluşuyor.

BIM Süreçleri, BIM Uygulama ve BIM Uzmanlık Eğitimlerinin üçünü de tamamlamış katılımcılara, İTÜ rektörü tarafından imzalı “İTÜ BIM Uzmanı Sertifikası” veriliyor ve bu sertifika başka herhangi bir kurumun onayına ihtiyaç duyulmaksızın uluslararası geçerlilik taşıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından 2015 yılından bu yana düzenlenen Sertifika programının bu yılki programı ise şöyle:

İlk modül olan BIM Süreçleri Eğitim Programı, 18 Ocak – 25 Ocak – 1 Şubat 2020 tarihlerinde;

İkinci modül olan BIM Uygulama Eğitim Programı, 8 Şubat – 15 Şubat – 22 Şubat – 29 Şubat 2020 tarihlerinde;

Üçüncü modül olan BIM Uzmanı Sertifika Programı ise 7 Mart – 14 Mart – 21 Mart 2020 tarihlerinde İTÜ İşletme Fakültesi Maçka Kampüsünde düzenlenecek.

İlgililerin Sertifika alabilmek için her üç programı da tamamlamış olmaları gerekiyor. Ayrıca üçüncü modül olan Uzmanlık Sertifika Programı katılımcıların yeterliliklerini ölçmek üzere düzenlenmiş bir sınav şeklinde uygulanıyor.

Diğer bilgiler için İstanbul Teknik Üniversitesi’nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.