bim4turkey BIMDAYS Etkinlikleri ‘Construction Technology and Innovation’

104
Tarih24 Şubat 2020, Perşembe
Saat18:30 – 21:30
YerKuzguncuk İskelesi, Üsküdar, İSTANBUL

Yapı Bilgi Modellemesi ve Yönetimi Derneği’ne bağlı bir platform olan Bim4Turkey tarafından BIM konusunda çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bunlardan birisi de, bir konuşmacının deneyimlerini paylaştığı, katılımcıların sorularının cevaplandığı farklı illerde düzenlenen BIM DAYS Etkinlikleri.

CTBUH Turkey ev sahipliğinde BIM4TURKEY ve Turner Construction destekleriyle ‘Construction Technology and Innovation’ konulu etkinliğin konukları Turner Construction’dan NY Bölgesel Sanal Tasarım ve İnşaat (VDC) Müdürü Ayşe Polat ve Melike Altınışık Architects Kurucusu Melike Altınışık olacaktır.

Program

Gelişmiş BIM Süreçleriyle Akıllı Binalar: Turner Construction’dan NY Bölgesel Sanal Tasarım ve İnşaat (VDC) Müdürü Ayşe Polat, son 10–15 yıldır tasarım ve inşaat sektörünün hayati bir parçası olan BIM üzerine bir sunumla akşama başlayacak. Polat, gelişmiş inşaat tekniklerinin ve karmaşık bina sistemlerinin endüstride inovasyonu nasıl yönlendirdiğini tartışacak.

Mimarlık ve Teknoloji Arasındaki Diyalog: İnşaat yöntemlerindeki teknolojik gelişmeler, yenilikçi yapıların ve alanların oluşturulmasında önemli bir rol oynamaktadır. Seul Robot Bilim Müzesi ve Çamlıca kulesi dahil olmak birçok ödüllü projeye imza atan Melike Altınışık, robotik yapı için ileri mühendislik teknikleri kullanarak zarafet ve güzelliği matematik ve geometri ile birleştiren mimari oluşumların nasıl tasarlanacağını tartışacak.

Katılımcı kontejanı: 80 kişi

Katılım için turkey@ctbuh.org adresine bir e-posta göndermelisiniz. Başvurunuzun kabulü için davet geldikten sonra etkinliğe katılabilirsiniz.

Detaylar