Udemy’de Online BIM Eğitimleri

181

Bu yazıda Udemy’deki BIM kursları hakkında bazı önerilerde bulunmak istiyorum. Amacım Revit veya herhangi bir yazılım aracına odaklanmadan, BIM sürecini daha iyi nasıl yönetebileceğinizle ilgili önerilerde bulunacağım. Bu amaçla kişisel olarak çok beğendiğim 3 dersten bahsedeceğim.

1- Yapı Bilgi Modellemesi: BIM Seviye 2’nin Temelleri

Giriş düzeyinde olan bu ders, BIM Gelişim Düzeyi, EIR, BIM Yürütme Planı ve LOD gibi BIM kavramlarını bilmeyenler için iyi bir başlangıç ​​noktası olacaktır.

  • Yeni başlayanlar için
  • BIM kavramlarını açıklar

Link:

2- BIM Eğitim ve Yönetimi – BIM Sürecini bugün öğrenin!

Bu ders BIM süreci hakkında daha kapsamlı bilgi vermektedir. Temel olarak, BIM hakkında biraz bilginiz varsa ve bilgilerinizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız bu kurs tam size göre.

  • Yeni başlayanlar ve erken başlayanlar için
  • Kavramları açıklar
  • Genel BIM süreci hakkında çok fazla bilgi verir
  • İnşaat yönetimi için önemli olan 4D ve 5D hakkında bilgi verir

Link

3- BIM Eğitimi (Temel gereksinimleri öğrenin ve işbirlikçi yapı bilgi modelleme (BIM) projelerini yürütmek için becerilerini geliştirin)

Bu dersin içeriği daha spesifik olarak BIM teorisi ile ilgili mevcut bilgilerinizi ileri bir seviyeye taşıyabilir. Kritik konular olan ve BIM anlayışınızda fark yaratan Ortak Veri Ortamı, COBie, BIM protokolleri hakkında bilgi verir. Ancak ne yazık ki, dersin sunumu içeriği kadar iyi değil.

Link

Aydın Fevzi Özçekiç

https://medium.com/@aydino/training-for-bim-management-bae47260870a